Ski klatreklubb trenger flere instruktører...

...og arrangerer instruktørkurs (KlatrelederInne) 19.-20.oktober 2013. Stiller du opp for klubben så spanderer vi kurset gratis!

Som instruktør i SkiKK er du klubbens representant i veggen på våre klubbkvelder. Du får også muligheten til å være instruktør og kursleder på innføringskurs innendørs som arrangeres av Ski klatreklubb (og andre kursarrangører) Organisere klatring som aktivitet innendørs og på topptau ute på godt tilrettelagt klatrefelt sammen med annen instruktør (Trener 1 Sport/Fjell) Som instruktør får du full tilgang til klubbens klatreanlegg i Alliansehallen (gratis aktivt medlemskap)

Kursinfo:

  • Dato: 19.-20.oktober 2013 
  • Tid: kl. 10-16 begge dager 
  • Sted: Alliansehallen, Ski 
  • Pris: Gratis for de som stiller opp som instruktør i klubben
  • Påmelding til: Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den. , merkes «Påmelding Instruktørkurs Inne» Skriv litt om deg selv og ditt erfaringsgrunnlag rundt klatring.
  • Påmeldingsfrist: onsdag 16.oktober 2013 
  • Kursleder: Carl Einar Amundsen (95081655)

Målgruppe og opptakskrav:

  • minimum 16 år ved kursstart (må være 18 for å bli godkjent som instruktør)
  • erfaring tilsvarende 12mnd med aktiv klatring
  • kunne lede ruter på bolter

Kursets innhold

Klatreleder Inne er første nivå i Norsk klatreforbunds trenerstige, og er primært til for å holde nybegynnerkurs. Instruktørens rolle er å kunne lære bort sikringsteknikk og sikkerhetsfilosofi innen klatring. Kurset, som går over 2 dager, tar bl.a. for seg metoder, rutiner og metodesett for sikker klatring (dag 1) og instruktørrollen og ulike metoder for instruksjon (modul 2). For å bli godkjent som instruktør må deltagerne vise seg skikket til å ta vare på andre i et innendørs klatreanlegg, ha full forståelse for sikringskjeden og riktig bruk av utstyr og vise seg skikket i instruktørrollen.